Duše Srí Lanky 3* - Sri Lanka

Duše Srí Lanky 3* starstarstar

Duše Srí Lanky 3*
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Polpenzia

Okruh

1. DEN

- Odlet z Prahy do Kolomba.

2. DEŇ

- Ráno prílet do Kolomba, transfer do Pinnewaly sa sloním sirotincom. Pozorovanie kŕmenie a kúpanie slonov. Potom presun do Sigiriye, ubytovanie v hoteli, odpočinok.

3. DEŇ

- Odchod na prehliadku skalné pevnosti Sigiriya s pozostatkami kráľovského paláca a freskami dievčenských postáv, ktorá je zapísaná na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Potom prehliadka komplexu jaskynných chrámov v Dambulle. Návrat do hotela, zvyšok dňa voľno.

4. DEŇ

- Odchod na prehliadku Polonnaruwy, historicky druhého hlavného mesta, s návštevou archeologického náleziska so sochou ležiaceho Budhu zo žilkovaného mramoru. Popoludní safari v národnom parku Minneriya - domov divokých slonov (v parku ich žije cca 200), byvolov, jeleňov (sambar), krokodílov. Večer návrat do hotela.

5. DEŇ

- Odchod do Kandy, cestou zastávka v záhrade s korením. Potom prehliadka mesta Kandy - vrátane prehliadky posvätného chrámu Budhovho zubu, kde sa nachádza jeden zo štyroch zubov, ktoré sa našli po spálení ostatkov Budhu, následne Kráľovská botanická záhrada Peradeniya. Ubytovanie v hoteli.

6. DEŇ

- Ráno po raňajkách odchod vlakom do oblasti čajových plantáží, užijete si úžasnú jazdu srílanským scenériami. Potom presun na čajovú plantáž, zoznámenie s históriou a spracovania čaju v čajovej továrni. Odchod do mesta s britskou koloniálnou históriou Nuwara Eliya, ktoré býva nazývané "malé Anglicko". Ubytovanie v hoteli.

7. DEŇ

- Odchod z Nuwara Eliya na pobreží, ubytovanie v hoteli pri mori podľa výberu.

8. - 12. DEŇ

- Pobyt pri mori. Posledný deň uvoľnenie izby v 11:00, večer transfer na letisko.

13. DEŇ

- V skorých ranných hodinách odlet z Kolomba do Prahy, popoludní prílet do Prahy.

Cena zahŕňa
leteckú prepravu Praha-Dubaj-Kolombo-Dubaj-Praha (economy class) letiskové a palivové taxy 5 nocí v *** hoteli počas okruhu 5 nocí na pobreží v hoteli podľa výberu 10x polpenziu prepravu klimatizovaným vozidlom služby česky hovoriaceho miestneho sprievodcu vstupy podľa programu
Príplatky

Cena nezahŕňa:

vstupné vízum na Srí Lanku (35 USD po prílete) cestovné poistenie ostatné stravovanie a nápoje sprepitné miestnym sprievodcom, vodičom a nosičom

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.